VMS

Sygnalizatory zmiennej treści to nowoczesne rozwiązania sygnalizacyjne zwiększające szybkość informowania kierowców o zaistniałych na drodze zdarzeniach. Dzięki dużego rozmiaru tablicy ostrzegawczej informacje skierowane do kierowców umożliwiają szybką i prawidłową reakcję np. poprzez dostosowanie prędkości, zmianę pasa ruchu itp.

Ogromną zaletą VMS jest fakt, że tablica umieszczona jest na specjalnym wysięgniku umożliwiającym emitowanie sygnału ostrzegawczego z wysokości 8 metrów. Kierowcy samochodów osobowych stojących za samochodami ciężarowymi, stojący w korkach albo znajdujący się za wzniesieniami mogą dopasować się do zaistniałych warunków, a tym samym znacząco obniżyć ryzyko wypadku.

Mocne strony VMS:

  • Tablica spełnia normę EN 12966
  • Maszt wysuwany hydraulicznie
  • Tablica 2100 x 2100 mm
  • Wyświetlacz 1500 x 1500 mm - tekst i logo,
  • Kolorowe logo: kolor - żółty, (możliwość zastosowania dodatkowych kolorów, nawet w pełnej kolorystyce – opcja dodatkowo płatna)
  • Moc światła jest płynnie regulowana (ręcznie lub automatycznie)
  • Proste programowanie
  • Zasilanie: 24 V poprzez akumulator samochodu + 2 dodatkowe akumulatory 2 x 12 V, 230 amp
  • Typ - technologia LED - zapewnia lepszą widoczność i oszczędność energii
  • +/- 50 zaprogramowanych sytuacji

Sygnalizatory zmiennej treści VMS

VMS zbudowany jest z w pełni programowalnej przez użytkownika tablicy, na której można wyświetlać komunikaty o zadanej treści. Dostępne są dwa rodzaje przyczep z zabudowanym VMS: LP22 oraz LP15

1___kopia.jpg
4___kopia.jpg
5___kopia.jpg
7___kopia.jpg
8___kopia.jpg
10___kopia.jpg
11___kopia.jpg
12___kopia.jpg

Przyczepa LP22

Przyczepa LP22 może być stosowana na wszystkich drogach, w tym na autostradach.
Złożona z tablicy sygnalizacyjnej, tablicy znaku nakazu, 22 lamp LED tworzących świetlną strzałkę (w lewo – prawo - „x”) oraz dwóch sygnalizatorów Flash.
W zależności od warunków otoczenia natężenie oświetlenia ostrzegawczego można dostosowywać. Dzięki temu w słoneczny dzień strzałka może świecić jaśniej i być lepiej widoczna, natomiast w nocy natężenie światła może być słabsze, aby sygnały nie oślepiały jadących z naprzeciwka kierowców.
W pozycji roboczej (pionowej) wysokość przyczepy wynosi 4,70 m, natomiast w trakcie transportu (w pozycji leżącej) wysokość wynosi 1,75 m.
Podstawowa wersja posiada miejsce na dwa akumulatory i ładowarkę. Przyczepa posiada koło najazdowe i dwa regulowane wsporniki.
Mobilna tablica sygnalizacyjna może być dostosowany do zasad i przepisów wymaganych przez regionalnych zarządców dróg.

2___kopia.jpg
3___kopia.jpg
6___kopia.jpg
13___kopia.jpg

Przyczepa LP15

Przyczepa LP15 może być używana na drogach drugorzędnych.
Tablica sygnalizacyjna posiada 15 lamp oraz tablicę znaków nakazu.
W pozycji roboczej (pionowej) wysokość przyczepy wynosi 3,50 m, natomiast w czasie transportu 2,25 m.
Podstawowa wersja posiada dużych rozmiarów akumulator i ładowarkę. Przyczepa wyposażona wkoło najazdowe i dwa regulowane wsporniki.
Urządzenia sygnalizacji może być dostosowane do przestrzegania zasad i przepisów wydanych przez regionalne zarządy dróg.

14___kopia.jpg
15___kopia.jpg
16___kopia.jpg
17___kopia.jpg
18___kopia.jpg
19___kopia.jpg

 

 

Aby w optymalny sposób korzystać z serwisu, włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce

Na stronie wykorzystywane są pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.