Blog

on the road

A w praktyce ?

12 grudnia 2019

W teorii każdy z nas twierdzi że pomógłby, wezwałby pogotowie, prowadziłby akcję reanimacyjną… Ale czy na pewno? Jak zachowalibyście się w sytuacji stresowej – karambol, ofiary, panika, płaczące dzieci? Zachowanie zimnej krwi w takiej sytuacji jest kluczowe. Żeby tak się stało musimy mieć w głowie zakodowane zasady postępowania:

Dziś pierwszy krok – zabezpieczenie pojazdu w kilku punktach:

  1. Zatrzymaj własny pojazd – w miejscu bezpiecznym na poboczu, aby nie stwarzać zagrożenia i nie powodować kolejnej kolizji.
  2. Zabezpiecz pojazd i miejsce zdarzenia własnym pojazdem (ewentualnie oświetl światłami ze swojego samochodu miejsce wypadku), włącz światła awaryjne, zaciągnij hamulec ręczny.
  3. Zabierz ze swojego samochodu: trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową, apteczkę pierwszej pomocy.
  4. Miejsce wypadku: ustaw trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości za miejscem zdarzenia. W terenie miejskim trójkąt możesz ustawić bliżej miejsca zdarzenia. Na drodze ekspresowej lub na autostradzie musisz ustawić trójkąt minimum 100 m od miejsca zdarzenia.
  5. W warunkach ograniczonej widoczności trójkąt zawsze ustawiaj przed zakrętem. W terenem pagórkowatym, ustaw trójkąt przed szczytem wzniesienia.

W kolejnych wpisach pokażemy Wam jakie produkty są idealne w takich przypadkach – zarówno dla służb ratunkowych, jak i dla zwykłych użytkowników dróg.

wróć do wszystkich wpisów

VIATECO Sp. z o.o.

ul. Stalowa 17, 41-506 Chorzów Biuro - bud. 23
Magazyn / serwis - bud. 61

tel. +48 32 411 58 40, fax +48 32 601 20 09

email: email: viateco@viateco.eu