Blog

on the road

Wszyscy jedziemy jedną drogą…

20 listopada 2019

Viateco Bezpieczna Droga promuje działania zwiększające poziom bezpieczeństwa i zapobiegające wypadkom na drogach wśród kierowców, pasażerów oraz pracowników budowlanych. Saferhighways.co.uk, zajmujący się tym tematem w Wielkiej Brytanii, na podstawie badań pokazuje sprawę z zupełnie innej strony…

Każdy, kto przejeżdża zarówno kilka, jak i kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów spotyka się z tym widokiem – pracownicy drogowi w odblaskowych kamizelkach. Zazwyczaj ich widok nie tylko nas nie cieszy, ale wręcz natychmiast przywołuje myśli – 'znowu roboty drogowe, malowanie, koszenie – SPÓŹNIĘ SIĘ. Do pracy, do domu, na spotkanie, na zakupy… gdziekolwiek.

Zazwyczaj nasza irytacja to nie tylko lekkie zdenerwowanie – nie dosyć że większość z nas nie stosuje się do wyznaczonych przy pracach drogowych oznaczeń (ograniczenie prędkości, szybsza zmiana pasa ruchu, jazda „na suwak” ), to jeszcze jesteśmy rozdrażnieni samym faktem ich prowadzenia. Niestety często kierujemy swój gniew na robotników drogowych, którzy są „pod ręką ”, nie zważając na fakt że to nasze nierozważne zachowanie i nieprzemyślane decyzje narażają ich zdrowie i życie na niebezpieczeństwo.

A ty? Ile razy tak zareagowałeś/aś? Czy zdajesz sobie sprawę ze „żółte kamizelki” to czyjś tatuś, syn, brat, mąż? Warto zapoznać się z artykułem na ten temat i zobaczyć krótkie video.

http://saferhighways.co.uk/video-released-to-highlight-the-risk-to-road-workers/

wróć do wszystkich wpisów

VIATECO Sp. z o.o.

ul. Stalowa 17, 41-506 Chorzów Biuro - bud. 23
Magazyn / serwis - bud. 61

tel. +48 32 411 58 40, fax +48 32 601 20 09

email: email: viateco@viateco.eu